اگر بخواهیم اتریوم را به زبان ساده توضیح دهیدم ، اتریوم پس از بیت کوین به عنوان دومین ارز رمزنگاری شده محبوب در بین مردم شناخته شده است.

این ارز به ‌عنوان یک رایانه جهانی تصور می‌شود که به توسعه ‌دهندگان اجازه می‌دهد برنامه‌هایی را که از طریق قرارداد های هوشمند پشتیبانی می‌شوند و اسکریپت‌های قابل ‌برنامه‌ریزی که جریان دارایی‌های دیجیتالی را تسهیل می‌کنند ، منتشر و اجرا کنند.

مردم اغلب به اشتباه Ethereum را به عنوان ارز رمزنگاری شده می شناسند. اما Ethereum یک شبکه بلاک چین توزیع شده و دارای قابلیت نوشتن قرارداد هوشمند می باشد.

Ethereum خود را یک شبکه محاسباتی غیرمتمرکز می داند که بر اساس فناوری بلاکچین ساخته شده است.

 

بلاک چین در ارزش اتریوم به چه معنا است؟

مردم برای انجام یک تراکنش مالی از یک واسطه مانند بانک استفاده می‌کنند. اما بلاک چین این امکان را به خریداران و فروشندگان این ارز می‌دهد که به صورت مستقیم توانایی این را داشته باشند که با هم در ارتباط باشند. این شکل از تراکنش توضیح داده شده را «همتا به همتا» می‌گویند.

بلاک چین از رمز نگاری به منظور ایجاد امنیت درتبادلات و حتی خرید و فروش ارز دیجیتال استفاده میکند.

محل نگه داری بلاک چین‌ها را در اصطلاح «دفتر کل توزیع شده» می‌نامند. این دفتر کل برای همه کاربرانی که در این شبکه کار می کنند و حتی حساب ها ، کتاب ‌ها برای همه به ‌صورت شفاف در دسترس است.

ارزش اتریوم

این شبکه در واقع زنجیره‌ای از رایانه‌هایی است که درستی تراکنش‌های صورت گرفته بین شما و طرف خریدار را تایید می‌کنند و پس از تایید ، آن را نیز به بلاک چین اضافه می‌کنند.

ارزش اتریوم حتی از رمزارز شماره یک یعنی بیت کوین پیشی گرفته است که از چندین ماه پیش هفت برابر افزایش داشته است.

اتریوم به زبان ساده به دلیل چندین پیشرفت و ویژگی های جدیدی که طی چند ماه آینده ارائه شده است ، تا حدی بهتر عمل کرده است.

 

بلاکچین اتریوم

بلاکچین اتریوم برای اولین بار در سال 2013 توسط Vitalik Buterin، یک اعجوبه 19 ساله که در روسیه متولد شد اما بیشتر در کانادا بزرگ شد ، ساخته شد.

پس از سرمایه گذاری گسترده و توسعه در سال 2014، این سیستم عامل در جولای 2015 راه اندازی شد.

برنامه های غیرمتمرکز یا “dapps” برنامه هایی با منبع باز هستند که توسط جوامع رمزگذار ایجاد شده اند و به هیچ شرکتی متصل نیستند.

شاید بهترین برنامه های شناخته شده ای که در زنجیره بلوک اتریوم اجرا می شوند، “قراردادهای هوشمند” باشند ، برنامه هایی که در صورت تحقق برخی شرایط به طور خودکار تمام یا بخشی از توافق نامه را اجرا می کنند.

به عنوان مثال ، اگر قرارداد پرواز یک کاربر بیش از زمان مقرر به تأخیر بیفتد ، یک قرارداد هوشمند می تواند به طور خودکار خسارت مشتری را جبران نماید.

ارزش اتریوم

اتریوم از زمان راه اندازی شش سال پیش تاکنون تکامل یافته و توسعه یافته است.

در سال 2016، مجموعه ای از قراردادهای هوشمند معروف به “DAO” با جمع آوری رکورد 150 میلیون دلار آمریکا در انبوه جمعیت ، به سرعت توسط هکری که یک سوم وجوه خود را جمع کرد ، مورد سو استفاده قرار گرفت.

با این حال ، از آن زمان به بعد ، ارزش اتریوم به طور قابل توجهی فرق کرده است. در حالی که هک و کلاهبرداری معمول است ، به نظر می رسد سطح امنیت این سیستم به طور چشمگیری بهبود یافته است.

کاربران می توانند از طریق قراردادهای هوشمند مستقل از طریق پروتکل هایی مانند Compound، Aave و Yearn Finance وام بگیرند ، تجارت کنند ، وام دهند و سرمایه گذاری کنند.

 

حتما بخوانید!
وظایف مدیر فروش چیست؟ ابزار های لازم جهت تصمیم گیری کدامند؟

تفاوت‌ ارزش اتریوم و بیت کوین

تراکنش‌ های اتریوم سریع‌ تر می باشند

در بیت کوین به‌طور میانگین بلاک‌های حاوی تراکنش هر ۱۰ دقیقه یکبار به وجود می آیند ، اما در اتریوم این زمان فقط 14 ثانیه به طول می انجامد.

البته در بحث سرعت تراکنش‌ها سایز بلاک هم از اهمیت خاصی برخوردار است که در بیت کوین محدود به ۱ مگابایت می باشد. با بررسی زمان بلاک و سایز بلاک می‌توان گفت که در حال حاضر بیت کوین این قابلیت را دارد که حداکثر ۷ تراکنش در ثانیه انجام دهد ، اما اتریوم می‌تواند تا ۱۶ تراکنش را در ثانیه پردازش کند.

 

اتریوم به زبان ساده توانایی این را دارد که خیلی راحت تر قراردادهای هوشمند را اجرا نماید

روی بیت کوین هم می‌توان قرارداد هوشمند را اجرا کرد ، اما زبان اسکریپت‌ این شبکه بسیار ابتدایی و ساده می باشد و کار را برای توسعه‌دهندگان سخت کرده است.

روی اتریوم ، خیلی سریع ‌تر و راحت ‌تر می‌توان کد برنامه ‌نویسی پیاده‌سازی کرد. قرارداد های هوشمند اتریوم به‌‌ اصطلاح تورینگ کامل (Turing complete) هستند ، یعنی می‌توانند هر محاسبات و عملیاتی را که نیاز باشد، انجام دهند.

ارزش اتریوم

تعداد واحدهای اتر نامحدود است

تعداد واحدهای اتر نامحدود است ، بنابراین ارزش اتریوم بیشتر از بیت کوین می باشد. در نظر داشته باشید که یکی از تفاوت‌ های اصلی اتریوم و بیت کوین ، تعداد واحدها (عرضه) بین این دو ارز دیجیتال می باشد.

همچنین در نظر بگیرید که ارز دیجیتال بیت کوین محدودیت عرضه دارد ، اما توجه داشته باشید که اتر نامحدود عرضه می شود.

طبق پروتکل بیت کوین ، فقط ۲۱ میلیون واحد از این ارز دیجیتال استخراج می‌شود.

در حال حاضر ، ماینرهای بیت کوین در هر ۱۰ دقیقه ۶.۲۵ واحد بیت کوین را استخراج می کنند که به آن «پاداش بلاک» گفته می شود.

پاداش بلاک اتریوم در حال حاضر ۲ واحد اتر است و بنابراین هر ۱۴ ثانیه به‌طور میانگین ۲ اتر استخراج خواهد شد و طبق این معیارها گفته شده می‌توان به این جمع بندی برسیم که تورم سالانه اتریوم در حال حاضر حدود ۴ درصد می باشد.

در به‌روزرسانی اتریوم ۲.۰ قرار است تورم تا حد زیادی کاهش پیدا کند و به حداقل مقدار مورد نیاز برای انگیزه مشارکت‌کنندگان در شبکه برسد.

در این آموزش سعی شد اتریوم به زبان ساده توضیح داده شود تا شما با دنیای رمزارز ها بیشتر آشنا شوید.

مطلب قبلینقش مواد غذایی در آرتروز های روماتیسمی
مطلب بعدیمراقبت از طفل بیمار

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید