اگرچه بیشتر خانم ها آرایش کردن را بلدند و اغلب اوقات ، آرایش را خودشان انجام می دهند اما به هر حال ممکن است اشتباهات آرایش روزانه را انجام دهند.

رنگ ها و جعبه های کوچک و بزرگ با بسته بندی های جذاب در فروشگاه های لوازم بهداشتی و آرایشی ، این کالا ها را به یکی از پرفروش ترین محصولات مبدل کرده است.

آرایش کردن یک روش جهت زیباتر شدن می باشد و روش خاص خودش را دارد که به زیبایی طبیعی چهره و صورت لطمه ای وارد نکند.

 

خطای انتخاب

اگر میل دارید یکی از لوازم آرایشی را خریداری کنید ، به دنبال مارک های جدید و ناشناخته نباشید بلکه بهترین روش که دردسرهای کمتری نیز دارد این است که مارک ها و انواعی را انتخاب کنید که دیگران آن ها را امتحان کرده اند و از آن محصولات راضی بوده اند.

برای آرایش کردن خانم ها ، حتما قبل از استفاده از این محصولات آن را روی بخش کوچکی از پوست تان امتحان کنید تا به آن آلرژی نداشته باشید.

 

خطای سفر:

اکثر خانم ها لوازم آرایشی و بهداشتی را که در منزل استفاده می نمایند ، همراه خود در کیف دستی به مسافرت و یا بیرون از منزل می برند اما بهترین کار این است که ما لوازم خود را دو دسته کنید.

بخشی از وسایل را که جعبه های بزرگتری دارند مثل ، سایه های ۱۲ تایی یا ۳۶ تایی ، شیشه های عطر بزرگی ، موس، ژل و… را برای استفاده در کیف کوچکی با لوازم ابتدایی جهت بردن به بیرون از خانه تدارک ببینید.

اشتباهات آرایش روزانه

اشتباهات آرایش روزانه

مواد آرایشی و لوازم آرایشی را جهت روز استفاده نمایید که دوام کافی روی پوست تان داد باشند و شما مجبور نباشید همیشه آن ها را تجدید نمایید.

در خاطر داشته باشید که آرایش روز باید بسیار کم رنگ و سبک باشد ، در غیر این صورت به صورت و شکل عروسک های نمایشی در خواهید آمد.

از سایه های روشن و محو برای پشت چشم استفاده نمایید. رژلب های کم رنگ در روز طبیعی ترین و بهترین جلوه را به چهره شما می دهند.

 

خطای تعریق

جهت حل مشکل پوست هایی که عرق می کنند از مواد و محصولات ضد عرق که دارای درصد بیشتری از نمک های آلومینیم هستند استفاده کنید. از این محصولات به ویژه برای پوشاندن گردن می توان استفاده کرد.

 

خطای لوسیون

شما می توانید برای شستشو و مراقبت از پوست تان از لوسیون هایی با PH 5.5 استفاده کنید ، این لوسیون ها برای پوست های خشک و حساس بهترین جواب را می دهند.

لوسیون هایی که دارای ترکیب شیمیایی پنتانتریول هستند ، برای برداشتن و جذب باکتری هایی که موجب جوش های پوستی و سایر ضایعات پوستی می شوند ، برای آرایش کردن خانم ها مناسب اند.

چنانچه پوست شما دچار خارش شده باشد ، لوسیون هایی را انتخاب کنید که حاوی ترکیب شیمیایی پولی دکانول هستند.

اشتباهات آرایش روزانه

خطای دئودورانت

در شرایطی که به تازگی اصلاح و از تیغ استفاده نموده اید یا پوستی خیلی حساسی دارید ، باید در انتخاب دئودورانت مناسب دقت نمایید.

برای شما بهترین دئودورانت ، دئودورانتی می باشد که بدون الکل باشد یا حداقل مقدار بسیار کمی الکل در ترکیب شیمیایی آن به کار رفته باشد ، در این غیر این صورت دچار خارش و حساسیت می شوید.

 

حتما بخوانید!
انواع فرم صورت و آرایش چشم ها و ابرو ها

خطای رنگ از  اشتباهات آرایش روزانه

از بزرگترین اشتباهاتی که خانم ها در آرایش انجام می دهند ، انتخاب فوندیشنی جهت پوست شان می باشد ، به همین دلیل ، صورت بعضی ار آن ها بسیار طبیعی و شاداب به نظر می رسد و بعضی دیگر از خانم ها مثل این است که یک ماسک بر چهره شان زده اند.

در مجموع رنگ پوست اکثر بانوان یک ته زمینه زردرنگ دارد و این ته رنگ پوست در خانم های آسیایی ، آمریکای لاتین و برخی از مناطق آفریقا مشاهده می شود.

بنابراین برای اینکه دست شان طبیعی تر به نظر بیاید ، باید فوندیشنی را انتخاب کنند که یک ته رنگ زرد داشته باشد.

بیشتر فوندیشن های موجود در بازار ، به رنگ نارنجی یا صورتی رنگ دارند. به همین دلیل بانوانی که این رنگ فوندیشن ها را استفاده می کنند ، صورتی مصنوعی پیدا می کنند و اغلب برای آرایش کردن خانم ها توصیه نمی شوند.

اشتباهات آرایش روزانه

خطای شستشو:

پوست ، پیش زمینه یک آرایش می باشد و سلامت و شادابی پوست اولین مشخصه یک چهره زیبا می باشد.

جهت اینکه لوازم و مواد آرایشی بهتر روی صورت شما بنشینند ، پوست شما باید سالم و صاف و بدون چین و چروک و جوش باشد.

در پایان هر روز صورت خود را با آب ولرم و صابون ملایم شست و شوی دهید. غذاهای چرب و سرخ کردنی ، سلامت پوست شما را تهدید می کنند.

 

خطای تثبیت در آرایش کردن

مشکل دیگر در آرایش کردن خانم ها این است که پوست بسیار چربی دارند و لحظاتی پس از اینکه ارایش چهره شان تمام شد، مواد آرایشی روی پوست آن ها راه می افتد.

یک راه حل خوب برای این مشکل ، بهره گیری از یک پودر سبک روی کل آرایش صورت می باشد که آرایش را در محل خود الیت می نماید.

شما اگر به خصوص در مناطقی که آب و هوا گرم می باشد زندگی می کنید یا مجبور هستید در یک عروسی یا مهمانی در هوای گرم باشید ، لازم می باشد حتما ارایش را با پودر ، روی پوست تان تثبیت نمایید.

 

حتما بخوانید!
طرز تهیه پیتزا سبزیجات

خطای تقارن از اشتباهات آرایش روزانه

اگر لب های شما شکل متقارن ندارد ، به آسانی می توانید با استفاده از رژلب این مشکل را حل کنید.

فقط کافی است رژ لب هایی را انتخاب کنید که رنگ روشن براق تری داشته باشند چون در این صورت ، شما با استفاده از آرایش اصلاحی ، نقایص صورت تان را پنهان کرده اید.

این رژلب ها ، لب های شما را پرتر نشان می دهند. برای اینکه دندان هایتان را رنگی نکند ، انگشتان را در در دهانتان قرار دهید و در همین حالت لب هایتان را روی هم بگذارید ، رنگ اضافی رژ لب به انگشتان خواهد چسبید.

اشتباهات آرایش روزانه

برای اینکه لب هایتان خشک و ترک خورده به نظر نرسند ، می توانید پیش از استفاده از رژ لب ، مقداری ویتامین E روی لب تان بمالید. اگر سن تان بالای ۴۰ است ، از رژ لب های مات استفاده نکنید بلکه به جای آن رژ لب های براق را همراه خط لب به کار ببرید تا افتادگی و جمع شدگی لب هایتان کمتر به نظر بیاید.

برای پاک کردن لک رژ لب از روی لباس تان ، از گلیسیرین استفاده کنید و سپس لباس تان را بشویید.

برای اینکه لب هایتان را با استفاده از خط لب ، آرایش کنید ، باید ابتدا رژ لب و پس از آن ، خط لب را دور لب هایتان بکشید.

در آرایش کردن خانم ها هیچ گاه از رژ لب و خط لبی که با هم تفاوت رنگ زیادی دارند ، استفاده نکنید چون جلوه زیبایی نخواهد داشت.

 

خطای فرچه

نخستین اشتباه رایج برای استفاده از رژ گونه استفاده از رنگ های تند است. فراموش نکنید که همیشه یک ته رنگ ، زیباتر و طبیعی تر جلوه می کند.

رژ گونه را در امتداد استخوان گونه تان به کار ببرید. محل شروع آن باید خط رویش مو در کنار گوشتان باشد.

برای اینکه گونه هایتان برجسته تر به نظر بیایند ، باید از یک پودر روشن در زیر استخوان گونه تان استفاده کنید.

رنگی را برای رژ گونه انتخاب کنید که به رنگ قرمز زیادی نداشته باشد چون در این صورت ، چهره شما بسیار آفتاب سوخته به نظر خواهد رسید.

برای جلوگیری از اشتباهات آرایش روزانه ، قبل از استفاده از فرچه مخصوص رژگونه ، آن را حتما تمیز کنید و اضافات رژ گونه را از لابه لای موهای آن بتکانید.

برای پخش رژگونه ، روی استخوان گونه ، از حرکت های نیمه هلالی فرچه روی استخوان گونه استفاده کنید.

مطلب قبلیارتباط خشم با بیماری های قلبی
مطلب بعدیروش های تاثیرگذار جهت بهبود جایگاه صفحات در موتورهای جستجو

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید