در مراجعه به تامین کننده های وب هاستینگ با انواع سرویس های وب هاستینگ مواجه می گردید که برای آشنایی مختصر با آن ها می توانید از توضیحات زیر بهره بگیرید.

از مورد های ساده و معمولی شروع می کنیم تا به حالت های پیشرفته تر دست پیدا نماییم.

  • Free Web Hosting
  • Shared Web Hosting
  • Reseller Web Hosting
  • Virtual Dedicated Server
  • Dedicated Hosting Service
  • Colocation
  • Clustered Hosting

 

Free Web Hosting

این شیوه احتمالا جذاب ترین نوع Hosting به شمار بیاید ، چرا؟ چون مجانی است.

اما در استفاده از آن ها جنبه های منفی زیادی وجود دارد که ممکن است استفاده کنندگان از آن ها اطلاع نداشته باشند.

اولین مسئله مهم در این نوع هاستینگ ها ، تبلیغات می باشد که ارائه دهندگان هاست انجام می دهند.

شرکت هایی که چنین خدمات رایگانی انجام می دهند دارای سیستمی هستند که تبلیغات را در تک تک صفحات شما به نمایش در می آورند و این توجیهی برای این است که چرا این خدمات را رایگان انجام می دهند.

زیرا هزینه آن را از محل تبلیغات برای شرکت ها جبران می کنند ، اما سرویس های رایگانی هم هستند که تبلیغات در صفحات شما انجام نمی دهند مگر اینکه لینکی به سایت آن ها داده شود یا اینکه پس از مدتی وب سایتی که از خدمات رایگان استفاده می کند بخواهد از سرویس های دیگر پولی با خدمات بیشتر استفاده نماید.

در کل استفاده از سرویس های رایگان Hosting توصیه نمی شود. فضای کم، پهنای باند محدود و امنیت پایین از بزرگ ترین مشکلات چنین سرویس های رایگانی می باشند.

انواع سرویس های وب هاستینگ

Shared Web Hosting

انواع سرویس های وب هاستینگ Shared یا Virtual میزبان هایی هستند که چندین وب سایت (چند عدد تا چند صد) شاید چند هزار وب سایت مختلف را کنار هم بر روی یک کامپیوتر وب سرور متصل به سرویس دهی می کنند که هر وب سایت در بخش مجزای مخصوص به خود قرار می گیرد.

بنابراین این وب سایت ها به طور مشترک از منابع وب سرور نظیرCPU ،Ram و همچنین پهنای باند استفاده می کنند.

در کل Shared Web Hosting گزینه بسیار خوبی برای شروع در اینترنت می باشد ، از آنجایی که نمی دانید چقدر بازدید کننده خواهید داشت و چه حجم از اطلاعات را قرار است در اختیار دیگران قرار دهید ، بنابراین برای ابتدای کار کاملا مناسب می باشد.

زمانی که به اندازه کافی محبوب شدید و بازدید کننده شما افزایش یافت می توانید با کمک ارائه دهندگان هاست ، به سرورهای شخصی نقل مکان نمایید.

 

حتما بخوانید!
آموزش انتخاب نام دامنه (Domain Name) برای یک وب سایت

Reseller Web Hosting

در حالت Reseller Web Hosing که یکی از انواع سرویس های وب هاستینگ می باشد یک شخص می تواند بخشی از هارد دیسک و پهنای باند یک یا چند وب سرور را خریداری نموده و آن را بین دیگران تقسیم نماید

 بدین ترتیب خود Reseller می تواند به عنوان یک تامین کننده وب هاستینگ به حساب بیاید.

در واقع Reseller ها سرویس های Host را به صورت عمده فروشی با قیمت کمتر خریداری می کنند و سپس آن را در اختیار مشتریان می گذارند.

انواع سرویس های وب هاستینگ

در این حالت می توان آن ها را تامین کننده Shared Web Hosting به حساب آورد.

 یکی دیگر از مشتریان Reseller شرکت های طراح وب سایت هستند که در سرویس های خود فضای مورد نیاز برای وب سایت طراحی شده را هم به مشتریانشان پیشنهاد می کنند.

یک Reseller می تواند توسط یک رابط تحت وب حساب جدیدی را برای مشتری خود ایجاد نماید و میزان فضا و پهنای باند و دیگر مسائل مورد نیاز را برای آن شخص معین کرده و دسترسی او را به سرور امکان پذیر نمایند.

 

 

Virtual Dedicated Server  (سرور اختصاصی مجازی) از انواع سرویس های وب هاستینگ

VPS که مخفف Virtual Private Server به معنای سرور اختصاصی مجازی می باشد و گاهی از آن به عنوان VDS یا Virtual Dedicated Server نیز نام می برند ، به طور ساده به سرویس های میزبانی وبی گفته می شود که در آنها یک سرور فیزیکی و حقیقی به چند سرور مجازی تقسیم می شوند که هر کدام می توانند توسط سیستم عامل های جداگانه اداره شوند.

با استفاده از این تکنولوژی می توان منابع سخت افزاری یک سرور از قبیل پردازنده ، حافظه اصلی ، فضای دیسک سخت ، پهنای باند و غیره را به صورت اختصاصی و تضمین شده بین چند مشترک تقسیم بندی نمود و هر مشترک توسط یک سیستم عامل مستقل قادر به مدیریت سرور مجازی (VPS) خود خواهد بود.

در تکنولوژی VPS سهم سخت افزاری تخصیص یافته به هر مشترک واقعی بوده و مشترک قادر به مشاهده سخت افزار تخصیص یافته از طریق سیستم عامل خود خواهد بود.

در این سرویس DNS Server ،Mail Server ،Web Server ، نصب و حذف کلیه برنامه ها ، DLL ها، Component ها ، راه اندازی مجدد سرور (Reboot) ، دسترسی به ریشه (Root Access) همه و همه به طور کامل در کنترل و اختیار مشترک می باشد.

 

حتما بخوانید!
چکار کنیم که با کاهش رتبه سایت در موتور های جستجو مواجه نشویم ؟

Dedicated Hosting Service (سرور اختصاصی)

در این سیستم که یک از انواع سرویس های وب هاستینگ می باشد مشتریان از ارائه دهندگان هاست یک وب سرور را با تمام امکاناتش شخصا به طور کامل اجاره کرده و تحت اختیار می گیرند.

در نتیجه نسبت به تمامی حالت های گفته شده ، قابلیت انعطاف پذیری بیشتری را خواهند داشت و دست آن ها برای انجام هر گونه عملیاتی بر روی سرور باز می باشد و تسلط کامل بر روی آن خواهند داشت.

بنابراین می توان هر برنامه و سیستم عاملی را که نیاز باشد ، بر روی سرور اختصاصی نصب کرد.

این سرور ها عموما به کار کسانی می آیند که می خواهند وب سایتی با میزان بازدید بسیار بالا با ارائه خدمات متفاوت راه اندازی نمایند که نیاز به نصب جداگانه برنامه های خاص دارد.

یکی از بزرگ ترین مزایای سرور های اختصاصی که توسط ارائه دهندگان هاست به شما ارائه می شود ، بهره مندی از امنیت بالا در آن ها است.

بیشترین مورد نفوذ به سایت ها زمانی اتفاق می افتد که بر روی سروری که سایت شما میزبانی شده است ، سایت های دیگری نیز همسایه شما باشند.

انواع سرویس های وب هاستینگ

اما زمانی که یکه و تنها بر روی یک سرور قرار داشته باشید این نوع نفوذها غیر ممکن شده و فقط هکرهای سطح بالا و بسیار حرفه ای هستند که می توانند به شما آسیب برسانند.

بنابراین امنیت شما به طرز چشمگیری بهبود پیدا خواهد کرد.

سرورهای اختصاصی در دو حالت Unmanaged و Managed عرضه می شوند که البته نزدیک به ۹۰ درصد آن ها از نوع Unmanaged می باشند.

 

انواع سرویس های وب هاستینگ  Colocation

این سرویس مخصوص شرکت ها و موسسات بزرگ می باشد که نیاز به سخت افزار جداگانه و پیشرفته تر ، امنیت بسیار بالاتر و همچنین نرم افزارهای مخصوص برای کار خود می باشند.

سرورهای Colocated به طور کامل متعلق به شخص سفارش دهنده می باشد و بر خلاف سرورهای اختصاصی که مالکیت آن ها برای تامین کننده می باشد ، مالکیت سرورهای Colocated برای اشخاص است.

 

Clustered Hosting

در این حالت از انواع سرویس های وب هاستینگ ، چندین سرور با محتوای یکسان ، میزبانی یک سایت را به منظور افزایش قابلیت دسترسی و بالا رفتن میزان کارایی آن بر عهده می گیرند.

 Clustered Hosting بارگذاری یک صفحه را بین چندین وب سرور تقسیم می کند و برای وب سایت های به شدت پر طرفدار مورد استفاده قرار می گیرد.

مطلب قبلیراه های درمان اختلال پانیکی + موارد پرهیز
مطلب بعدیرژیم غذایی مناسب پوست جوش دار

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید