آخرین سفر ما به علت بدرفتاری کودکان در تعطیلات کاملا خراب شد. امسال ، در آینده ای نزدیک ، می خواهیم به سفر برویم. برای جلوگیری از تکرار فاجعه سال قبل ، چه کاری می توانیم بکنیم؟

اغلب ، وقتی والدین در حال و هوای تعطیلات هستند ، تمام قوانین معمول فراموش می شود. حتی اگر لازم نباشد از برنامه های منظم روزانه پیروی کنید ، دست کم قوانین و برنامه هایی برای فرزندان در سفر تعیین کنید.

 

راه حل های مناسب

چه انتظاراتی از بچه ها دارید؟

اگر بچه ها دقیقا بدانند چه انتظاراتی از آن ها دارید ، واکنش بهتری نشان می دهند.

در شروع سفر و یا حتی قبل از حرکت ، فهرستی از قوانین تعطیلات را بنویسید و آن ها را هر روز صبح به عنوان روشی مؤثر برای جلوگیری از جنگ قدرت در طول روز ، مرور کنید.

 

رفتار نامناسب کودکان

وقتی بچه ها بدرفتاری می کنند ، از داد کشیدن و فریاد زدن اجتناب کنید. کودک را به گوشه ای ببرید ، به چشمانش نگاه کنید و قانونی را که باید از آن پیروی کند به او یادآوری کنید.

به جای این که بگویید «نکن» ، «نه» ، «بایست» و … این که چه چیزهایی را نمی خواهید انجام دهد به یادش بیاورید ، کارهایی را که می خواهید انجام دهد ، روشن و قابل درک بیان کنید.

مثلا به جای این که بگویید «داد نزن!» قانون را به او یادآوری کنید.

بدرفتاری کودکان در تعطیلات

فرصت انتخابی به کودک بدهید

«تو می توانی این یا آن … خودت تصمیم بگیر». اگر فرزندتان انتخاب سومی ارائه کرد ، جمله خودتان را حالتی آرام تکرار کنید: تو می توانی یا الف یا ب . اگر نمی توانی تصمیم بگیری من برایت انتخاب می کنم.

 

مشکل را توضیح دهید

مشکل را توضیح دهید و دقیقا درخواست خود را برای اجرا مشخص کنید: «تو خیلی از ما دور شدی. دوست دارم از صندلی نگهبان آن طرف نروی.»

تنبیهی از پیش تعیین شده را به یادش بیاورید: اگر دورتر از آن حد بروی ، باید ۱۵ دقیقه کنار من بنشینی.

 

حتما بخوانید!
گیاه استویا ، مژده ای به بیماران مبتلا به قند خون

وضع کردن قانون در موقع بدرفتاری کودکان در تعطیلات

 برای تعیین اولویت ها از قانون «وقتی بعد» استفاده کنید: وقتی لباس خوابت را پوشیدی و دندان هایت را مسواک زدی ، بعد می توانی فیلم مورد علاقه ات را تماشا کنی.

 

آرامش خود را حفظ کنید تا موفق شوید

وقتی دور از خانه هستید ، داشتن انعطاف در مورد چند قانون ، مشکلی ایجاد نمی کند. زیاد نگران مسائل جزئی نباشید و بر داشتن اوقاتی خوب متمرکز شوید.

مثلا اگر در رستوران غذا می خورید ، زیاد نگران نحوه غذا خوردن فرزندتان با خوردن تمام سبزی های غذایش نباشید.

وقتی غذایتان را آوردند ، به لذت بردن از غذایتان توجه کنید و مکالمات جالبی را در طول صرف شام پیش بکشید.

بدرفتاری کودکان در تعطیلات

آمادگی برای رفتار مناسب در تعطیلات

قرار است در تعطیلات آتی به سفر برویم. چطور می توانیم مطمن شویم که در مدتی که دور از خانه هستیم ، رفتار نامناسب کودکان را مشاهده نکنیم ؟

این حقیقت که شما قبل از حرکت چنین سؤالی می کنید ، نصف مشکل است. مرور برنامه برای تحت کنترل داشتن بچه ها حتی از بررسی کردن بلیت ها قبل از آمدن تاکسی ، مهم تر است.

 

راه حل های مناسب با کودکان در هنگام رفتن به سفر

بچه ها آن قدر در مورد سفر و تعطیلات هیجان زده می شوند که سطح انرژی شان بسیار بالا می رود و تمام حافظه خود را در مورد روش های برخورد صحیح از دست می دهند.

اگر کارهای خاصی به آن ها بدهید تا متمرکز و سرگرم باشند ، احتمال کم تری وجود دارد که رفتار نامناسب کودکان خود را مشاهده کنید.

در هر مرحله از مسیر ، کمک آن ها را برای انجام کارهای جالب و وقت گیر جلب کنید. مثلا ، وقتی مشغول بستن چمدان هستند ، از آن ها بخواهید لگوها را مرتب کنند و جدا جدا بچینند.

در طول سفر ، یک نقشه و چند مداد رنگی به آنان بدهید تا مسیر سفر را مشخص کنند.

وقتی به مقصد رسیدید و مشغول باز کردن وسایل و چودان ها هستید ، بروشورهای مسافرتی ، مجله ، خودکار و کاغذ به آن ها بدهید و بگویید چیزهای جالبی را که دوست دارند طی تعطیلات انجام دهند ، مشخص کنند.

بدرفتاری کودکان در تعطیلات

قبل از حرکت ، در مورد جزئیات سفر با فرزندان خود صحبت کنید

به آن ها بگویید که چقدر طول می کشد تا به مقصد برسید ، کجا توقف می کنید و چه کاری انجام خواهید داد. تمام چیزهایی را که به ذهنتان می رسد ، مطرح کنید.

بچه ها هر چه بیشتر اطلاعات داشته باشند ، راضی تر خواهند بود. برای بچه های کوچک تر حتی از قبل می توانید در مورد سفر ، نقش بازی کنید.

مثلا ، از صندلی ها استفاده کنید و فضایی مانند هواپیما یا قطار در اتاقتان ایجاد کنید. تصور کنید که اتاق خوابتان اتاقی در هتل می باشد.

در مورد سفر نمایش بازی کنید و در مورد آن چه که در تعطیلات اتفاق می افتد ، صحبت کنید.

حتی اگر قرار است به جزیره ای گرم و سوزان بروید ، همیشه احتمال بارندگی وجود دارد و شما مجبور خواهید شد که ساعاتی را در هتل بمانید.

برای این شرایط آماده باشید. بچه های کسلی که مجبورند در هتل بمانند ، آنقدر مشکل ساز هستند که حتی نمی توانید تصورش را بکنید.

«بیمه روزهای بارانی» یا در واقع فعالیت هایی کوچکی را به همراه ببرید که ارزش زیادی برای بازی دارند.

 

حتما بخوانید!
جلوگیری از پایین افتادن قند خون هنگام ورزش

کتاب های تربیتی مناسبی بخوانید

کتاب های تربیتی مناسبی درباره بدرفتاری کودکان در تعطیلات بخوانید که بر روش های انضباطی مناسب متمرکز هستند. کتاب هایی در مورد همکاری بچه ها در این زمینه بسیار مفید می باشد.

مطلب قبلیتاثیر رژیم غذایی در کاهش کلسترول بد خون
مطلب بعدیتحول و گسترش مصرف چای در جهان چگونه اتفاق افتاد؟

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید