ریگ ماینینگ اتریوم چیست؟

ریگ ماینینگ اتریوم یکی از انواع تجهیزات استخراج ارزهای دیجیتال می باشد.

به مجموعه‌ای از سخت افزارهای قدرتمند ریگ ماینینگ می‌گویند ، که برای استخراج ارزهای دیجیتالی مورد استفاده قرار می گیرند و شامل Gpu و  Cpuهای قدرتمند هستند و در زبان لاتین به آن Mining Rig می گویند.

در ریگ ماینینگ با GPU چند کارت گرافیک در کنار یکدیگر قابلیت این را دارند که محاسبات مخصوص جهت استخراج رمز ارزها را امکان پذیر کنند.

اکثر ریگ ماینینگ های کارت گرافیک از تعدادی GPU ساخته شده اند و درون کیس ‌های خاصی قرار گرفته اند که آن ها را خنک می نماید.

به علاوه این ریگ‌ها به این دلیل که برق مصرفی اکثر آن ها بیشتر از ۱۰۰۰ وات می باشد ، بیشتر از یک PSU پاور دارند ، البته باز هم بستگی به تعداد و نوع کارت گرافیک دارد.

ولی یک سری فاکتورها را باید برای تهیه تجهیزات ریگ ماینینگ و استخراج ارزهای دیجیتالی در نظر داشته باشید به این خاطر که در صورت نداشتن هر یک از این فاکتور ها ، بهتر است که به سراغ استخراج نروید.

ریگ ماینینگ اتریوم

ریگ ماینینگ اتریوم و محبوبیت کارت‌ های گرافیک

استخراج ارزهای دیجیتالی و یا ماینینگ بسیار محبوب شده است به شکلی که شرکت ‌هایی که در زمینه تولید این گونه قطعات فعالیت می‌ کردند ، تصمیم به این گرفتند تا نیاز ماینر ها را نیز در نظر داشته باشند و مادربورد هایی را که فقط مخصوص فرآیند استخراج است تولید و به بازار عرضه کنند، که گاهی قابلیت پشتیبانی تا ۲۰ کارت گرافیک را نیز داشته باشد.

ولی ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چرا کارت گرافیک و قدرت پردازشی؟

به این دلیل که توان پردازشی زیادی برای استخراج ارزهای دیجیتال نیاز می باشد و جهت تامین این توان پردازشی ، می‌توان از  GPUها بهره برد.

در حالت عادی وظیفه کارت‌های گرافیکی ایجاد تصاویر گرافیکی سه بعدی در بازی‌ های کامپیوتری می باشد ، که فقط یک سری کار های تکراری را انجام می‌ دهد.

قبلا  GPUها جهت گیم و برای گیمر ها طراحی می ‌شدند ، ولی امروزه با مورد استقبال قرار گرفتن ماینینگ تنها گیمرها بازار هدف شرکت ‌های سازنده کارت‌های گرافیک نمی باشند، بلکه ماینرها هم قسمت اعظمی از بازار هدف شرکت ‌های سازنده این دستگاه ها را تشکیل می ‌دهند و تجهیزات ریگ ماینینگ را در نظر میگیرند.

همچنین گیمر ها نیز قابلیت این را دارند که با بهره گیری از کارت گرافیک خود ، عملیات استخراج ارز های دیجیتال را انجام دهند ، ولی به این نکته هم باید توجه کنند که درآمد حاصل از آن مقدار چشمگیری نمی باشد و شاید برای آن ها به صرفه نباشد.

 

حتما بخوانید!
چگونه با همکاری تیمی به قله های موفقیت برسیم؟

عملکرد به چه صورت است ؟

ریگ ماینینگ اتریوم بوسیله اینترنت به بلاک چین متصل می گردد. شبکه به شکل خودکار عمل می‌ کند و تراکنش‌ ها را با بهره گیری از قدرت  GPU انجام می دهد.

ریگ ماینینگ اتریوم

برای RUN کردن یک ریگ استخراج ، به موارد زیر نیاز دارید:

 • مادربردی که توانایی اتصال کانکتور ها برای GPUها را دارا باشد.
 • هارد درایوی با ظرفیت ۱۰۰ تا ۲۵۰ گیگابایت ، جهت کیف پول شما. برای مثال کیف پول بیت کوین، به حدود ۵۰ گیگابایت فضا را اشغال می کند و کیف پول اتر تقریبا ۲۵ گیگ فضا نیاز دارد.
 • دستگاه تولید برق. یک عدد ریگ با ۴ کارت گرافیک ، به بیشتر از یک پاور نیاز دارد. اکثرا ماینرها چندین پاور ۷۵۰ واتی را به همدیگر متصل می‌کنند.
 • یک آداپتور برق جهت کارت ‌های گرافیک GPU. با بهره گیری از تجهیزات ریگ ماینینگ (کارت ‌های اتصالی به اسم Riserکه به مادربورد متصل‌ می باشند).
 • مدل‌ها و انواع مختلفی از Riserها در بازار وجود دارند ، ولیPCI-E 1x ورژن 006 از همه انواع محبوب‌ تر می باشد.
 • یک سوییچ برق
 • یک سیستم خنک کننده ، بهتر می باشد که برای جریان بهتر هوا از چند کولر استفاده نمایید.

 

می توان فاکتورهای اساسی جهت ریگ ماینینگ اتریوم و ارزهای دیجیتالی را به ۴ دسته کلی تقسیم نمود:

 • هزینه اولیه جهت خرید تجهیزات
 • هش ریت و یا (توان پردازشی)
 • هزینه های برق مصرفی
 • تولید صدا و گرمای زیاد

 

هش ریت یا توان پردازش

هش ریت معیاری برای اندازه‌گیری عملکرد یک ماینر است. به عبارت دیگر دیگر قدرت سخت افزاری می باشد که صرف پردازش اطلاعات می ‌شود.

هر تجهیزاتی هش ریت به خصوص خود را دارست و بر روی آن سخت افزار این اطلاعات مشخص گردیده است.

باید به این نکته توجه داشته باشید که اگر مقدار زیادی از این تجهیزات ریگ ماینینگ را در مجاورت همدیگر قرار دهید ، قدرت سخت افزاری یا هش ریت شما برای استخراج بالاتر می رود.

از این رو این مزیت را به عنوان یک عامل مهم در استخراج ارزهای دیجیتالی در خاطر خود داشته باشید.

یا به زبان ساده تر می توان گفت که هر چه هش ریت دستگاه‌ های شما بیشتر باشد ، سود بالاتری را دریافت خواهید کرد.

ریگ ماینینگ اتریوم

تولید گرما و صدای زیاد

اگر بیش از حد و زیاد از کامپیوتر خود کار بکشید یا ساعت ‌ها یک بازی سنگین را با آن انجام دهید ، سیستم و کارت گرافیک شما داغ می‌کند.

حال در نظر بگیرید که به طور مداوم و با توان حداکثری مجموعه‌ای از کارت‌ های گرافیکی شما در حال کار و پردازش کردن هستند ، از این رو طبیعی می باشد که گرمای بیشتری ایجاد گردد.

 

حتما بخوانید!
انواع گزارشات نیروهای فروش به مدیران ارشد باید چگونه باشد؟

تجهیزات ریگ ماینینگ  و افزایش هزینه های برق مصرفی

همانطور که قبل تر به این اشاره شد ، Mining Rig تشکیل شده از سخت افزارهای توانمندی می باشد که برای پردازش اطلاعات استفاده می‌ شود.

در حالت طبیعی تجهیزات کامپیوتری و الکترونیکی مصرف  بالایی دارند ، حال در نظر بگیرید با مشخصاتی که گفته شد یک ریگ ماینینگ ، با توان حداکثری در حال کار و پردازش باشد.

طبیعتا به نسبت قابل توجهی هزینه برق شما بالاتر می رود. از این رو اکثر افراد از مناطقی که برق ارزان‌تری دارد جهت استفاده از استخراج ارزهای دیجیتالی و ریگ ماینینگ اتریوم استفاده می‌کنند.

مطلب قبلیبرای داشتن ناخن های سالم چه کنیم؟
مطلب بعدیبیماری آشالازی عضلات مری + نشانه ها و راه های درمان

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید