سس ها به عنوان یک مکمل برای غذا های شما بسیار مهم هستند و طعم غذای شما را بشدت بهتر می کنند. در این مقاله طرز تهیه انواع سس خوشمزه را با هم بررسی می کنیم.

 

سس حمص

مواد لازم: آرده ۵ قاشق غذاخوری ، نخود پخته ۱ پیمانه ، سیر 1 حبه ، آب لیموترش تازه نصف پیمانه ، نمک به مقدار لازم و فلفل قرمز نصف قاشق چای خوری.

 

طرز تهیه

نخود را که از شب قبل خیس داده اید روی حرارت بگذارید تا بپزد، طوری که پس از پختن، آب آن کاملا کشیده شود.

پس از سرد شدن ، آن را همراه ارده ، آب لیموترش تازه ، سیر ، نمک ، فلفل و کمی آب در مخلوط کن کاملا مخلوط کنید و با اضافه کردن آب به غلظت دلخواه برسانید. باید دقت شود که سس بیش از حد رقیق نشود.

این سس را می توان به همراه فلافل، کتلت ، سبزیجات خام و یا بخارپز مانند ساقه کرفس، گل کلم ، بروکلی و هویج میل کرد.

سس حمص سس هوموس

سس حمص خام

مواد لازم: جوانه ی نخود۱ پیمانه ، سیر 1 حبه ، ارده ۴ قاشق غذاخوری ، آب لیموترش ، راز نصف پیمانه ، پیاز خرد شده ۱ عدد کوچک (در صورت تمایل) ، نمک و فلفل قرمز به مقدار لازم.

 

طرز تهیه

جوانه ی نخود را به همراه ارده ، آب لیموترش تازه ، سیر ، نمک ، فلفل و آب در مخلوط کن کاملا مخلوط کنید و با اضافه کردن آب به غلظت دلخواه برسانید با دقت شود که سس بیش از حد رقیق نشود.

انواع مختلف سس حمس را می توان به همراه فلافل ، کتلت ، سبزیجات خام و یا بخار پز مانند ساقه کرفس ، گل کلم ، بروکلی و هویج میل کرد.

 

 

 سس حمص با گوجه فرنگی کبابی از انواع مختلف سس

مواد لازم: نخود پخته ۲ پیمانه ، گوجه فرنگی ۲ عدد ، سیر1 حبه ، لیموترش ۱ عدد ، روغن زیتون ۳ قاشق غذاخوری ، زیره ی سیاه ۱ قاشق مرباخوری و نمک و فلفل به مقداد لازم.

 

طرز تهیه

ابتدا نخود را که از شب قبل خیس داده اید بپزید تا آب آن کاملا کشیده شود. سپس گوجه فرنگی ها را از وسط نصف کنید و آن ها را در سینی بچینید و درون فر کبابی کنید.

پس از سرد شدن نخود و گوجه فرنگی، آن ها را همراه سایر مواد درون دستگاه سبزی خردکن بریزید و کاملا مخلوط کنید تا سس به حالت یکنواخت درآید.

حتما بخوانید!
همه چیز درباره پوست انسان و چگونگی کارکرد آن

این سس را می توان با سبزیجات خام و کتلت یا فلافل میل کرد.

 

انواع مختلف سس مایونز سفید

مواد لازم: روغن زیتون ۱ پیمانه ، ارده ۶ قاشق غذاخوری ، سرکه ی سیب ، نخود پخته ۶ الى 7 قاشق غذاخوری ، سیر 1 حبه ، نمک ۱ قاشق چای خوری ، فلفل قرمز نصف قاشق چای خوری و آب لیمو ترش تازه نصف پیمانه.

انواع مختلف سس مایونز سفید

طرز تهیه

تمام مواد را در مخلوط کن کاملا مخلوط کنید تا سس یکنواختی به دست آید. در صورت رقیق شدن ، یک قاشق غذاخوری نخود پخته را به سس اضافه کنید و مجددا آن را مخلوط کنید تا غلظت مناسبی پیدا کند.

این سس بسیار خوشمزه است و از این سس می توان برای تهیه ی سالاد الویه و سایر سالاد ها استفاده کرد.

 

سس خوشمزه لیموترش

مواد لازم: روغن زیتون نصف پیمانه ، آب لیموترش تازه نصف پیمانه ، ترشی سیر ۱ قاشق مرباخوری ، پونه ی کوهی ۱ قاشق مرباخوری ، سرکه ی سیب ۱ قاشق غذاخوری و نمک به مقدار کم.

 

طرز تهیه

تمام مواد را در ظرف چینی بریزید و با چنگال هم بزنید تا مخلوط شوند و سس در سالادهای فصل استفاده کنید ، زیرا عطر و طعم خوبی به سالاد می دهد.

 

طرز تهیه انواع سس لیموترش (نوع دیگر)

مواد لازم: لیموترش بندری ۱ عدد ، پوست رنده شده ی ۱ عدد لیموترش ، روغن زیتون ۳ تا ۴ قاشق غذاخوری ، عسل ۱ قاشق غذاخوری سر خالی ، پودر آویشن قاشق مرباخوری ، پودر نعناع خشک ۱ قاشق غذاخوری و نمک و فلفل به مقدار لازم.

 

طرز تهیه

ابتدا لیموترش را خوب بشویید و قبل از گرفتن آب آن ، پوست بیرونی آن را رنده کنید. آب و پوست لیمو را همراه روغن زیتون ، عسل ، پودر آویشن ، پودر نعناع خشک ، نمک و فلفل در ظرفی مناسب کاملا مخلوط کنید تا سس آماده ی مصرف شود.

 

سس جوانه ی گندم

مواد لازم: جوانه ی گندم ۱ پیمانه ، آب نصف پیمانه ، لیموترش تازه ی شیرازی ۳ عدد ، سیر ۱ حبه ، نعناع خشک ۲ قاشق غذاخوری ، گل محمدی ۱ قاشق چای خوری ، روغن زیتون یا روغن کنجد ۳ قاشق غذاخوری ، نمک و فلفل به مقدار لازم.

 

طرز تهیه

جوانه ی گندم را همراه کمی آب ، سیر ، آب لیموترش تازه ، روغن ، نمک و فلفل در مخلوط کن کاملا مخلوط کنید تا سس به صورت یکنواخت دراید و در جوانه ی گندم مشخص نباشد.

حتما بخوانید!
طرز تهیه کتلت به همراه سس

ضمن مخلوط کردن، با اضافه کردن آب ، غلظت آن را به حد دلخواه برسانید. سس را در ظرف مناسبی بریزید و پودر نعناع را به آن بیفزایید و هم بزنید.

از انواع مختلف سس جوانه گندم می توان در سالاد فصل می توان استفاده کرد.

 

سس آووکادو

مواد لازم: آووکادو ۱ عدد ، سیر خرد شده ۱ حبه ، آب یک چهارم لیوان ، روغن 2 قاشق غذاخوری ، آب لیموترش تازه ۳ قاشق غذاخوری ، نمک و فلفل به مقدار لازم ، پودر نعناع خشک ۱ قاشق غذاخوری.

 

طرز تهیه

آووکادو را نصف کنید و هسته ی آن را در آورید. سپس آن را پوست بکنید و همراه بقیه ی مواد در مخلوط کن بریزید و آن قدر مخلوط کنید تا به صورت خامه درآید. این سس را میتوانید با سالاد میل کنید.

 

سس-آووکادو

سس آووکادو (نوع دیگر)

مواد لازم: آووکادو1 عدد ، سیرا حبه ، آب ۱ عدد لیموترش تازه ، شوید تازه ی خرد شده نصف پیمانه ، گشنیز تازه ی خرد شده نصف پیمانه ، روغن زیتون ۳ قاشق غذاخوری ، نمک و فلفل به مقدار لازم.

 

طرز تهیه

طرز تهیه انواع سس آواکادو ، تمام مواد را در دستگاه سبزی خردکن با هم مخلوط کنید تا سس به حالت یکنواخت در آید.

 

سس پستوی ریحان

مواد لازم: برگ ریحان خرد شده ۱ پیمانه ، گردو یا مغز تخمه آفتابگردان نصف پیمانه ، سیر1 حبه ، روغن زیتون یک سوم پیمانه ، آب لیموترش تازه به مقدار دلخواه (در صورت تمایل) و نمک و فلفل به مقدار لازم.

 

طرز تهیه

ابتدا گردو یا مغز تخمه ی آفتابگردان را به همراه ریحان خرد شده، نمک و فلفل در دستگاه سبزی خرد کن بریزید و آن ها را کاملا مخلوط کنید.

در حین مخلوط کردن، روغن زیتون را به آرامی بیفزایید. حالا سس آماده است و میتوانید آن را درون ظرفی شیشه ای بریزید و سطح آن را با لایه ی نازکی از روغن زیتون بپوشانید و در شیشه ای را محکم ببندید. بدین صورت می توان سس را برای مدت یک هفته در یخچال نگهداری کرد.

انواع مختلف سس پستوی ریحان را می توان با سبزیجات خام و یا بخار پز و یا سیب زمینی کبابی و یا پوره ی باز مینی میل کرد.

همچنین با اضافه کردن کمی آب لیموترش تازه می توان از آن به عنوان ترشی همراه غذا استفاده کرد.

امیدواریم مطالب مربوط به طرز تهیه انواع سس و آشپزی سالم برای شما مفید واقع شود.

مطلب قبلیبی اشتهایی و سیری زودرس مرتبط با سیستم گوارش
مطلب بعدیعلت های به وجود آمدن لاغری

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید