سوپ یک غذای خوب و راحت است که در اکثر مهمانی ها و در شرایط مختلف می توان آن را پخت. در این مقاله قصد داریم تا طرز تهیه انواع سوپ های خوشمزه را با هم بررسی کنیم.

 

سوپ سبزیجات

مواد لازم: برنج نصف پیمانه و عدس نصف پیمانه ، پیاز متوسط 1 عدد، هویج متوسط عدد ، ساقه ی کرفس ۲ عدد ، کدو حلوایی ۱ پیمانه خرد شده و سبزی آش شامل جعفری

گشنیز و اسفناج پاک شده ۲۰۰ گرم ، روغن زیتون ۵ تا ۷ قاشق غذاخوریه لیمو ترش تازه به مقدار لازم و نمک و زردچوبه به مقدار لازم.

 

طرز تهیه سوپ خانگی سبزیجات

ابتدا برنج و عدس را بشویید و همراه چند لیوان آب روی حرارت مناسب قرار دهید تا بجوشد. سپس پیاز خلال شده را به آن بیفزایید و صبر کنید تا بپزد.

پس از پختن آن را با استفاده از همزن کاملا مخلوط کنید تا به حالت یکنواخت درآید.

حال هویج را رنده و کرفس و کدو حلوایی را به صورت ریز خرد کنید و همه را به سوپ بیفزایید و بگذارید بپزد.

در انتها سبزی خرد شده را همراه نمک و زردچوبه به غذا اضافه کنید و اجازه دهید جا بیفتد. سوپ را در ظرف مناسبی بکشید و همراه روغن زیتون و لیموترش تازه میل کنید.

توجه کنید که به جای برنج و عدس می توانید از گندم و جو پوست کنده ( که باید از شب قبل خیس داده شده باشند ) استفاده کنید.

این مقدار سوپ سبزیجات برای ۴ تا ۵ نفر کافی است. در ادامه با طرز تهیه انواع سوپ های خوشمزه با ما همراه باشید.

 

سوپ جو

مواد لازم: جو یک و نیم پیمانه ، دال عدس نصف پیمانه ، پیاز ۱ عدد ، هویج ۱ عدد ساقه ی کرفس ۱ عدد و گوجه فرنگی ۱ عدد ، سیر 1 حبه ، روغن زیتون ۳ قاشق غذاخوری

جعفری و گشنیز خرد شده یک و نیم پیمانه و ادویه ی خورشی ، زیره ی سیاه و زنجبیل از هر کدام ۱ قاشق غذاخوری ، نعناع خشک ۱ قاشق غذا خوری و لیموترش تازه به مقدار دلخواه.

سوپ جو

طرز تهیه سوپ خانگی جو

جو را که از قبل خیس داده اید ، همراه پیاز خرد شده ، دال عدس و چند لیوان بپزید. گوجه فرنگی را همراه با آب روی حرارت مناسب قرار دهید تا بجوشد. شعله را کم کنید و اجازه دهید تا جو به آرامی بپزد و سیر و نصف لیوان آب را در مخلوط کن کاملا مخلوط کنید.

حتما بخوانید!
آراستگی ظاهری و آداب لباس پوشیدن

هویج و کرفس را خرد کنید و با مخلوط گوجه فرنگی به سوپ در حال پختن بیفزایید. سبزی خرد شده ( شامل جعفری و گشنیز ) را همراه ادویه ی خورشی ، زیره ی سیاه ، زنجبیل ، روغن زیتون و نعناع خشک به سوپ اضافه کنید و بگذارید جا بیفتد.

سوپ را در ظرف مناسبی بکشید و با لیموترش تازه میل کنید. این مقدار سوپ جو برای ۳ تا ۴ نفر کافی است.

 

طرز تهیه انواع سوپ هویج و زنجبیل

مواد لازم: دال عدس ۱ پیمانه ، جو پرک ۴ قاشق غذاخوری ، پیاز ۱ عدد ، سیر 1 حبه ، هویج ۴ عدد ، ساقه ی کرفس ۲ عدد ، روغن زیتون ۳ قاشق غذاخوری ، گوجه فرنگی ۱ عدد

نمک و فلفل به مقدار لازم ، ادویه ی خورشی ، دارچین و زیره ی سیاه از هر کدام نصف قاشق چای خوری ، زنجبیل تازه ی رنده شده ۲ قاشق غذاخوری یا پودر زنجبیل ۱ قاشق غذا خوری و لیموترش تازه به مقدار دلخواه اضافه شود.

 

طریقه آماده سازی:

دال عدس ، جو پرک و پیاز خرد شده را با چند لیوان آب روی حرارت مناسب قرار دهید تا بجوشد.

گوجه فرنگی را همراه د و سیر با نصف لیوان آب مخلوط کنید و به سوپ در حال جوش بیفزایید و شعله را کم کنید و بگذارید مخلوط با حرارت ملایم بپزد.

هویج و کرفس را خرد کنید و همراه ادویه جات ، روغن زیتون ، زنجبیل تازه ی ریز رنده شده و نمک و فلفل به سوپ خانگی بیفزایید و اجازه دهید با حرارت ملایم بپزد و جا بیفتد.

سوپ را با گوشت کوب برقی کاملا مخلوط کنید تا به صورت یکنواخت در آید. در انتها لیموترش تازه را به آن اضافه کنید.

این مقدار غذا برای ۳ تا ۴ نفر کافی است.

 

سوپ پستو و لوبیا سفید

مواد لازم: لوبیا سفید ریز۱ پیمانه ، پیاز ۱ عدد ، هویج ۱ عدد ، ساقه ی کرفس ۱ عدد ، جو پرک ۳ قاشق غذاخوری ، سس پستوی ریحان ۲ قاشق غذاخوری

حتما بخوانید!
شناسایی انواع پوست و مراقبت از آن ها

روغن زیتون ۲ قاشق غذا خوری ، ادویه خورشتی و زیره سیاه هر کدام نصف قاشق چای خوری ، نمک و فلفل به مقدار لازم.

 

طرز تهیه

ابتدا لوبیا سفید را که شب قبل خیس داد ه اید ، همراه جو پرک  ، پیاز خرد شده و چند لیوان آب روی حرارت بگذارید تا بپزد.

هویج و کرفس را خرد کنید و همراه سس پستو ( که آن را از قبل آماده کردید ) و روغن زیتون و ادویه جات و نمک و سوپ به نمک اضافه کنید و اجازه دهید با حرارت ملایم جا بیفتد.

این مقدار  سوپ خانگی برای 3 تا 4 نفر کافی است.

 

سوپ شلغم

طرز تهیه انواع سوپ شلغم ، مواد لازم: عدس نصف پیمانه ، دال عدس نصف پیمانه ، جو پرک ۴ قاشق غذاخوری ، پیاز 1 عدد ، هویج ۲ عدد ، ساقه و برگ کرفس ۳ عدد

شلغم ۱ عدد و گوجه فرنگی کوچک ۲ عدد ، سیر ۱ حبه و فلفل دلمه ای قرمز یک چهارم عدد ، جعفری و گشنیز خرد شده ۱ پیمانه ، روغن زیتون ۳ قاشق غذاخوری

نمک و فلفل به مقدار لازم ، ادویه ی خورشتی ، زیره ی سیاه و زنجبیل رنده شده از هر کدام ۱ قاشق چای خوری و نعناع خشک ۱ قاشق غذاخوری.

سوپ های خوشمزه سوپ شلغم

طرز تهیه

ابتدا عدس ، دال عدس و جو پرک را همراه ۳ لیوان آب روی حرارت بگذارید تا بپزد. پیاز ، هویج ، ساقه ی کرفس ، شلغم ، گوجه فرنگی ، فلفل دلمه ای و سیر را خرد کنید و همراه نمک ، فلفل و زیره ی سیاه به سوپ بیفزایید.

در انتهای پخت ، جعفری ، گشنیز خرد شده و زنجبیل رنده شده را به آن اضافه کنید.

حال قدری روغن زیتون را در ظرفی مناسب کمی گرم کنید و سپس ادویه ی خورشی و نعناع خشک را به آن بیفزایید.

این مخلوط را به سوپ اضافه کنید و اجازه دهید تا سوپ به مدت ۱۰ دقیقه با حرارت ملایم جا بیفتد.

این مقدار غذا برای ۳ تا ۴ نفر کافی است.

امیدواریم در این آموزش با طرز تهیه انواع سوپ آشنا شده باشید. جهت دیدن آموزش های بیشتر در زمینه آشپزی کلیک کنید.

مطلب قبلیمعمای پوکی استخوان زنان
مطلب بعدیراههای مبارزه با چین و چروک پوست

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید