به یقین میتوان گفت فواید غذایی و فیزیولوژیک خرما بسیار زیاد است. این میوه خوش طعم و خوش خوراک در ردیف میوه های سرشار از کلسیم و فسفر که هر دو برای بدن نهایت ضرورت را دارند ، قرار می گیرد.

خرما ماده موثر ویتامین A را در انسان و حیوان ظاهر کرده و موجب تقویت بینایی و رفع بعضی از ناراحتی های چشمی انسان است.

آهن خرما چون زیاد است ، می توان با خوردن روزانه ۱۵ گرم آن، رفع نیازمندی به عنصر آهن نمود و کم خونی یا عوارض کمبود آهن را برطرف نمود.

خرما املاح منیزیم داشته و از این جهت فوق ‌العاده اهمیت دارد. دانشمندان عقیده دارند که کمبود منیزیم ، زمینه را برای ابتلا به سرطان آماده می کند.

طبق آمارهای به دست آمده در مناطقی که خرما بیشتر خورده می شود موارد ابتلا به سرطان کم تر است.

مواد معدنی منیزیم اثر ویژه ای برای درمان جوش دارد ، بنابراین جوانانی که در سن بلوغ قرار می گیرند و در نقاط معتدل و سردسیر زندگی می کنند ، می توانند روزانه دو یا سه عدد خرما مصرف کنند و نتیجه آن را در کم ترین زمان ممکن ببینند.

ویتامین های موجود درخرما به قدری زیاد است که خرما در درمان فلج و لقوه بسیار مفید است و برای مبتلایان فلج اطفال ، روزانه چند عدد خرما توصیه می شود. خرما برای پیران نیز مفید و مقوی سلسله اعصاب می باشد.

با کمبود مواد معدنی منیزیم ، قند در ادرار یافت می شود و وجود منیزیم برای کلیه ها و مثانه بسیار ضروری می باشد که می توان با خوردن دو یا سه عدد دانه خرما در روز رفع نیاز کرد.

خرما از جمله چهار میوه لینت دهنده معروف است به ویژه اگر با ماست خورده شود. خرما ، کشمش ، انجیر و عناب در زمره لینت دهندگان معروف می باشند.

خرما به علت ارزش زیاد غذایی یک ماده مغذی و مقوی عالی برای ورزشکاران محسوب می شود و با خوردن چند عدد خرما می توان یبوست های مزمن را نیز برطرف کرد.

 

حتما بخوانید!
عادات بد فرزندان و راه حل های مواجه با آن ها

ترکیبات شیمیایی هسته خرما

چربی هسته خرما 9 درصد آن را تشکیل می دهد. پروتیین 6/6 درصد ، سلولز (فیبر) 9 درصد ، مواد قندی نشاسته ای 67 درصد و خاکستر 4/9 درصد آن را تشکیل می دهد.

هسته ی خرما غذای بسیار ایده آلی برای حیوانات به حساب می آید و در مواردی دیگر موارد استفاده ی صنعتگران هم قرار می گیرد.

ویتامین های موجود درخرما

دیگر فواید غذایی و فیزیولوژیک خرما

دانشمندان در خرما ماده ای به نام دیوستولنس کشف نموده اند که می توان آن را «کورتیزن گیاهی» نامید و مانند کورتیزن انسانی در بدن بهترین داروی ضد حساسیت و آلرژی محسوب شده و برای مبتلایان به بیماری های روماتیسم ، پوست و چشم ، که در نتیجه حساسیت به وجود آمده ، دارویی شفا بخش به حساب می آید.

خرما نیز به علت داشتن کورتیزن گیاهی ، همین عمل را انجام می دهد و ریشه حساسیت را در بدن از بین می برد و بنابراین ، کسی که حساس نباشد ، حلیم و بردبار است.

مضافا این که در تمام التهابات پوستی ، چشمی ، داخلی ، گوشی و… می توان خرما را مصرف کرد.

خرما برای سو هاضمه مفید است ، و سیستم گوارش را در هضم غذا یاری می دهد.

کشفیات جدید نشان می دهد فسفر همراه با کورتیزن از بعضی عوارض ناشی از تجویز کورتیزن پیشگیری می کند ، در حالی که در خرما همراه با کورتیزن گیاهی ، فسفر به اندازه کافی وجود دارد.

قدرت سازندگی و بالندگی خرما بیشتر از قند خالص بوده و اگر دو دسته حیوان را در نظر بگیریم که یک دسته از قند خرما و دسته دیگر از قند خالص استفاده کرده باشند ، رشد دسته اول بیشتر خواهد بود.

علاوه بر این که ویتامین های موجود درخرما بسیار زیاد است می توانیم به این موضوع اشاره کنیم که خرما قند های مفیدی مانند فروکتوز ، گلوکز و ساکارز را در خود جای داده است.

مواد معدنی منیزیم در اشخاص پیر به تدریج کم می شود به همین علت برای جبران کردن این مواد معدنی می بایست غذاهایی را مصرف کرد که منیزیم زیادی داشته باشند. یکی از مهم ترین آن ها که این مواد معدنی را دارد ، خرما است.

منیزیم برای حفظ پروستات از التهاب و تورم ضروری است. فسفر فعالیت های فکری را زیاد می کند و خرما مقداری فسفر دارد.

 

حتما بخوانید!
توصیه هایی مفید در مورد رژیم غذایی افراد لاغر

خرما جهت جلوگیری از دیابت و تقویت کننده قدرت دفاعی بدن

کسانی که به بیماری دیابت گرفتار هستند (بیماری قند) می توانند به جای استفاده از قند ، خرما را مصرف کنندو از فواید غذایی و فیزیولوژیک خرما بهره مند شوند.

به این دلیل که مواد معدنی منیزیم موجود در میوه خرما ، کار کلیه و لوزالمعده را آسان تر می کند و از طرفی ویتامین  B2موجود در آن جاذب مواد قند طبیعی سایر غذاها  می باشد.

خرما از پرخوری جلوگیری می کند ، خرما سرشار از عناصر و املاح معدنی است ، میوه ای بهشتی و مورد تأکید «خداوند متعال» است.

فواید خرما در دیابت

ویتامین های موجود درخرما ، دفاع بدن را بالا می برد و هضم و جذب را آسان می کند. خرما پاک کننده روده ها و دافع سموم است ، و تعدیل و اصلاح کننده مزاج است.

خرما جبران کننده مواد از دست رفته جسم و مساعد لوزالمعده و تقویت کننده غدد تناسلی و قوه باه می باشد.

خرما برای درمان بیماری های عفونی مفید و قوه بینایی ، شنوایی ، درد مفاصل و سیاتیک را درمان می کند.

برای دفع و خنثی سازی حرارت و گرمی خرما باید پس از مصرف آن چند دانه بادام و یا یک انار ملس یا یک عدد خیار را میل نمود.

برای جلوگیری از اثر و نفوذ مواد قندی خرما روی دندان ها ، باید پس از مصرف خرما بلافاصله دندان ها را خوب با آب شست و شو داد.

طبق سفارش برخی متخصصان فواید غذایی و فیزیولوژیک خرما ، زمان مناسب خوردن خرما ، صبح به خاطر ایجاد انرژی در طول روز و عصر است ، تا کمبودها و خستگی روزانه را جبران کرده و زمینه را برای پرهیز از پرخوری در شب فراهم سازد.

مطلب قبلییائسگی زنان چه زمانی اتفاق می افتد؟
مطلب بعدیخطرات دود سیگار بر روی کودکان و خانم ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید