معروف ترین سالادهای ایرانی و طرز تهیه آن ها

سالاد شیرازی

یکی از معروف ترین سالاد های ایرانی ، سالاد شیرازی می باشد

مواد لازم

گوجه فرنگی 2 عدد – خیار 2 عدد – پیاز کوچک 1 عدد – نعنا خشک 1 قاشق غذا خوری – روغن زیتون 2 قاشق غذا خوری – آب لیمو ترش تازه 2 قاشق غذا خوری – نمک و فلفل به مقدار لازم.

طرز تهیه سالاد شیرازی

ابتدا ، پیاز ، گوجه فرنگی و خیار را ریز خرد کنید و سپس نعناع خشک ، آب لیموترش تازه ، روغن زیتون و نمک و فلفل را به آن ها اضافه کنید و خوب هم بزنید تا سالاد آماده ی مصرف شود.


سالاد شیرازی

سالاد کلم یکی از معروف ترین سالاد های ایرانی

از انواع سالاد می توان به سالاد کلم اشاره کرد

مواد لازم برای تهیه سالاد کلم

کلم برگ سفید خرد شده ۳ پیمانه – پیازچه ۳ عدد – کنجد سیاه و قهوه ای (یا هر نوع کنجد خام) ۲ قاشق غذاخوری – تخمه ی آفتابگردان خام ۱ قاشق غذاخوری – خلال بادام ملایم بو داده شده ۳ قاشق غذاخوری (برای تهیه ی آن خلال خام را در سینی فر به میزان کم حرارت می دهیم) – روغن زیتون ۳ قاشق غذاخوری – سرکه ی سیب ۳  قاشق غذاخوری – عسل ۱ قاشق غذاخوری سرخالی – نمک و فلفل به مقدار لازم.

طرز تهیه سالاد کلم

ابتدا کلم و پیازچه را خرد کنید و در ظرف مناسبی بریزید. سپس کنجد سیاه و قهوه ای ، تخمه ی آفتابگردان و خلال بادام را به مقدار دلخواه به آن ها اضافه کنید و در انتها سس را بیفزایید و خوب مخلوط کنید.

طرز تهیه ی سس

سرکه ی سیب ، روغن زیتون ، عسل و نمک و فلفل را در ظرف مناسبی بریزید و با چنگال هم بزنید تا کاملا مخلوط شوند. سالاد کلم گفته شده برای ۳ تا ۴ نفر کافی است.

 

سالاد جعفری

سالاد جعفری یکی از معروف ترین سالاد های ایرانی می باشد که به بررسی ان می پردازیم.

مواد لازم برای سالاد جعفری

جعفری خرد شده ۲ پیمانه – پیاز خرد شده ۱ عدد – گوجه فرنگی ۱ عدد – نمک به مقدار کم – روغن زیتون ۲ قاشق غذاخوری – لیموترش تازه به مقدار کم.

طرز تهیه سالاد جعفری

جعفری خرد شده ، پیاز خلال شده و گوجه فرنگی ریز خرد شده را در یک ظرف چینی خوب مخلوط کنید. در انتها نمک ، روغن زیتون و مقدار کمی لیموترش تازه را به آن بیفزایید. این سالاد را می توانید به همراه سالاد الویه میل کنید.

سالاد جعفری ذکر شده برای افرادی که دچار سرماخوردگی و کسالت هستند ، مفید واقع شده است.

 

حتما بخوانید!
نکات مهم در رعایت بهداشت پوست صورت

انواع سالاد از جمله سالاد سیب زمینی

مواد لازم برای سالاد سیب زمینی

 سیب زمینی متوسط ۵ عدد – ساقه کرفس ۲ عدد – شوید تازه ۲۵۰ گرم – پیازچه ۲۵۰ گرم – سس مایونز گیاهی یک و نیم پیمانه – گردوی خرد شده نصف پیمانه و نمک و فلفل به مقدار لازم

طرز تهیه سالاد سیب زمینی

سیب زمینی ها را سرخ کنید و نگینی خردشان کنید. سپس پیازچه ، کرفس و شوید تازه را خرد کنید و همراه گردوی خرد شده به سیب زمینی بیفزایید و آن ها را مخلوط کنید.

در انتها سس مایونز گیاهی را به سالاد بیفزایید و آن را به مدت ۳۰ دقیقه در یخچال بگذارید تا آماده ی مصرف شود.

این سالاد سیب زمینی برای 3 تا 4 نفر کافی می باشد

سالاد سیب زمینی

سالاد سیب زمینی (نوع دیگر)

مواد لازم برای سالاد سیب زمینی

سیب زمینی ۴ عدد – ساقه ی کرفس ۲ عدد – پیاز قرمز 1 عدد – گردو خرد شده ۱ پیمانه – خیار شور ۲ عدد – لوبیا چیتی پخته ۱ پیمانه – فلفل دلمه ای قرمز خرد شده ۱ پیمانه – سرکه ی سیب ۳ قاشق غذاخوری – روغن زیتون ۴ قاشق غذاخوری  و نمک و فلفل به مقدار لازم.

طرز تهیه سالاد سیب زمینی

یکی از معروف ترین سالادهای ایرانی سالاد سیب زمینی است که برای تهیه آن ابتدا لوبیا قرمز را که از شب قبل خیس داده اید بپزید تا آب آن کاملا کشیده شود. سپس ساقه ی کرفس ، پیاز قرمز ، خیارشور و فلفل دلمه ای قرمز را خرد کنید و در ظرف مناسبی بریزید.

سیب زمینی ها را جداگانه بپزید و پس از خنک شدن ، پوست بکنید و به صورت نگینی خرد کنید و همراه لوبیا چیتی پخته و خنک شده و گردوی خرد شده به بقیه ی مواد اضافه و کاملا مخلوط کنید.

در انتها سرکه ی سیب و روغن زیتون و نمک و فلفل را به سالاد بیفزایید و آن را برای ۳۰ دقیقه درون یخچال بگذارید تا آماده ی مصرف شود.

این مقدار سالاد برای ۳ تا ۴ نفر کافی می باشد.

 

حتما بخوانید!
طرز تهیه انواع دمنوش و نوشیدنی گرم

انواع سالاد مانند سالاد سبزیجات

مواد لازم برای سالاد سبزیجات

سیب زمینی متوسط ۳ عدد – هویج متوسط 1 عدد – گل کلم خرد شده نصف پیمانه – کرفس خرد شده نصف پیمانه – کدو سبز خرد شده یک چهارم پیمانه – خیار شور 2 الی ۳ عدد – پیازچه ی خرد شده نصف پیمانه – سس مایونز گیاهی ۱ پیمانه.

طرز تهیه ی سالاد سبزیجات

سیب زمینی ها را بپزید و به صورت نگینی خرد کنید. هویج ، گل کلم ، کرفس ، کدو سبز ، خیار شور و پیازچه را به صورت ریز خرد کنید و به سیب زمینی بیفزایید. این مواد را با سس مایونز گیاهی مخلوط کنید. سالاد را مدت ۳۰ دقیقه درون یخچال بگذارید تا آماده ی مصرف شود.

سالاد سبزیجات آماده شده برای ۳ تا۴ نفر کافی می باشد.

 

سالاد کاهو با آواکادو

مواد لازم برای سالاد کاهو با آواکادو

کاهو 6 برگ – کلم برگ سفید خرد شده 1 پیمانه – پیازچه 3 عدد – فلفل دلمه ای رنگی نصف عدد – گوجه فرنگی 1 عدد – آواکادو نصف عدد

 

طرز تهیه سالاد کاهو با آواکادو

سالاد کاهو با آواکادو یکی از معروف ترین سالادهای ایرانی به حساب می آید

ابتدا کاهو ، کلم برگ ، پیازچه و فلفل دلمه ای رنگی را به صورت ریز خرد کنید. سپس آواکادو و گوجه فرنگی را به قطعات درشت تر خرد کنید و به آن ها بیفزایید.

در انتها سس لیمو ترش را به سالاد اضافه کنید و خوب هم بزنید تا آماده مصرف شود.

 

روش آماده کردن سس لیموترش

لیمو ترش 1 عدد – روغن زیتون 3 تا 4 قاشق غذا خوری – رنده ی پوست 1 عدد لیمو ترش – عسل 1 قاشق غذا خوری سر خالی – پودر آویشن 1 قاشق مربا خوری – پودر نعنا خشک 1 قاشق غذا خوری – نمک و فلفل به مقدار لازم.

طرز تهیه سالاد کاهو با آواکادو

پس از شستن لیموترش و قبل از گرفتن آب آن ، پوست بیرونی را رنده کنید. آب و پوست لیمو را با روغن زیتون ، عسل ، پودر آویشن و نعنا و نک و فلفل مخلوط کنید.برای دیدن مطالب بیشتر کلیک کنید.

 

مطلب قبلیپرورش رشد عقلی در فرزندان
مطلب بعدیطرز تهیه پیتزا سبزیجات

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید