برای این که بتوانید جزء فروشندگان موفق محسوب شوید و ویژگی های یک فروشنده حرفه ای را بدانید ، قدرت پیش بینی و برنامه ریزی خود را بالا ببرید و همیشه اهداف خود را در نظر بگیرید

وقتی سرنوشت زندگی و کسب و کارتان را یاداشت می کنید گوشه چشمی هم به هدف خود داشته باشید تا توانایی این را داشته باشید که بتوانید از بیراهه رفتن قل خود جلوگیری کنید.

 

انرژی بسیار بالا برای کار طولانی را داشته باشید

فروشندگان باید انسان های موفق ، پر انرژی و سرحال باشند و قادر به انجام کار طولانی در محیط های متفاوت باشند.

پشت میز جای بسیار کوتاهی برای دیدن بازار و فروش به مشتریان است ، حرکت کنید ، توقف و ایستادن جایز نیست.

یک محقق میگوید: لنگرگاه مکانی امن برای کشتی هاست ، اما این بدان معنی نیست که برای این مقصود ساخته شده اند.

حتی اگر شما در جای مناسبی باشید ، اگر در همان جا توقف کنید ، دیگر نمی توانید پیشرفت خوبی داشته باشید.

 

عزت نفس فراوان در فروشندگان موفق

عزت نفس به معنی اعتماد به نفس و حرمت نفس می باشد.

حرمت نفس به معنی این می باشد که در نظر افراد دیگر ، انسان محترمی محسوب شویم : با ظاهر پاکیزه ، مرتب ، خوشبو ، دارای لباس تمیز ، برخوردار از حس احترام گذاشتن به دیگران و متواضع بودن.

عزت نفس فراوان در فروشندگان موفق

در نظر بگیرید که قسمت زیادی از رفتار دیگران با ما را خودمان شکل خواهیم داد.

در نتیجه با مدیریت صحیح این بر روی این موضوع و تمرکز در باطن و ظاهر خودمان ، توانایی این را داریم که حرمت نفس خود را افزایش دهیم.

اعتماد به نفس یعنی این که خودمان را دست کم نگیریم ( که با غرور تفاوت زیادی دارد). اقدامات و فعالیت هایی از جمله اندیشه مثبت ، برطرف کردن رفتار های زشت و افزایش میزان آمادگی در جهت افزایش اعتماد به نفس بسیار تاثیر گذار هستند.

 

یاد گیری دائم یکی از ویژگی های یک فروشنده حرفه ای

فروشندگانی که موفق می باشند معمولا خود را دانشجو حساب می کنند و چشم و گوش خود را برای یادگرفتن مسائل باز نگه می دارند.

حتما بخوانید!
چگونه با همکاری تیمی به قله های موفقیت برسیم؟

یادگیری ، توانایی مواجه شدن با وضعیت زندگی را افزایش می دهد ، برای انسان یادگیرنده معلمان بسیار زیادی در محیط وجود دارند.

یکی از این معلم ها تجربه می باشد اما به شرط این که با رشد شما همراه شود.

توجه داشته باشید که اگر یک کار را بدون رشد ، به صورت تکراری و افزایش توانایی انجام می دهید قطعا به هدف خود نخواهید رسید.

اما به یاد داشته باشید که تجربه همراه با رشد سرعت اتخاذ تصمیمات صحیح را بسیار بالا می برد.

برای آن که آگاهی خودتان را در کار فروش بتوانید بالا ببرید ، تجربه های کاری تان را در گوش خود مدام تکرار کنید و از هر ملاقاتی روش تازه ای را بیاموزید.

همکاران شما نیز توانایی این را دارند که معلم شما باشند ، فروشنده یادگیرنده با همکاران و فروشندگان موفق تبادل نظر می کند و از آن ها می آموزد.

معلم بعدی مشتریان هستند. نقش ایشان بسیار مهم است ، بررسی کنید که آن ها چه می خواهند ، چگونه می خواهند و شما چطور می توانید رضایت آن ها را (با حفظ منافع بلند مدت شرکت) تأمین کنید.

یک فروشنده حرفه ای باید بداند که عامل بقای وی در شرکت ، مشتری می باشد. اگر تعداد مشتریان ناراضی از رفتار و عملکرد یک فروشنده زیاد باشند چه اتفاقی می افتد؟

در ارتباط با ویژگی های یک فروشنده حرفه ای ، لازم به ذکر است که رقبای خود را به عنوان یکی از بهترین منابع یادگیری در نظر داشته باشید.

فروشنده ای موفق است که به نوع رفتار و عملکرد فروشندگان سایر شرکت ها دقت کافی را داشته باشد و از رفتار و روش آن ها الگوبرداری کند.

از هر فرصتی استفاده کنید که آموزش خود را بالا ببرید ، سعی کنید حتی هنگام رانندگی به نوارهای آموزشی در رابطه با شغل خود گوش کنید

حتما بخوانید!
پرقدرت ترین سلاح های فروشندگان موفق کدامند؟

اما معلمی که هر زمانی اراده کنید می توانید از او کمک بگیرید ، کتاب است. مطالعه نیاز مادام العمر یک فروشنده موفق است. مهارت های خویش را با مطالعه افزایش دهید.

یاد گیری دائم یکی از ویژگی های یک فروشنده حرفه ای

موفقیت جو و کمال طلب

فروشندگان موفق و حرفه ای انگیزه های درونی قوی برای پیشرفت خود دارند. البته این انگیزه ها متفاوت می باشند ، بعضی به دلیل این که در رقابت سالم از سایر پیشی بگیرند ، بعضی به دلیل این که خودشان را دوست دارند و نمی خواهند به عنوان انسانی ناموفق شناخته شوند.

بعضی هدف جو هستند و دستیابی به هدف برای آن ها بسیار مهم است و نهایتا مشتری گرا بودن و رضایت مشتری را مقدم بر هر کاری دانستن ، می تواند انگیزه درونی فرد برای موفقیت باشد.

مهم نیست که انگیزه درونی چه باشد. این مهم می باشد که فروشنده همیشه به دنبال موفقیت باشد.

انسان موفقیت جو و کمال طلب حتی بحران ها را به عنوان فرصت های جدید می نگرد ولی انسان ضعیف آن ها را فاجعه می داند در حالی که هر سنگ یا به ظاهر مانعی می تواند وسیله ای برای پیشرفت شما باشد.

فروشندگان موفق برای خود هدف های جدید را طراحی می کنند. آن ها که کوچک فکر می کنند ، تعهدات بزرگ بر نمی دارند و بالطبع ، تغییرات بزرگی نیز در زندگی ندارند.

اگر می خواهید موفق شوید ، بزرگ فکر کنید. شما می توانید به آن ها برسید ، به شرط آن که واقعا مایل به رسیدن به آن اهداف باشید و در جهت رسیدن به آن ها با جدیت سعی کنید ، مانند یک فرمانده شجاع و آگاه با شهامت و بصیرت به جلو حرکت کنید تا تمامی ویژگی های یک فروشنده حرفه ای در شما نهادینه شود.

هر چقدر در خصوص چیزی که می خواهید قاطع تر و مطمئن تر باشید ، همان قدر قدرت بیشتری در راه رسیدن به آن خواهید داشت.

مطلب قبلیتفاوت بین کلسترول خوب و کلسترول بد چیست؟
مطلب بعدیچگونه دایناسورهای ماقبل تاریخ از خود محافظت می کردند؟

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید