برای این که بتوانید پرقدرت ترین سلاح های فروشندگان موفق را در ارتباط با فروش به کار ببرید ، باید بتوانید با او ارتباط برقرار کنید ، تعامل داشت باشید ، از او تأثیر بگیرید و بر آن شخص تأثیر بگذارید.

هر چقدر عواملی مانند مرتب و منظم بودن ، جذابیت ، صداقت در گفتار و رفتار توأم با جدیت درکار و مؤدب بودن ، تقویت مهارت گوش دادن و… را در خودتان بالا ببرید تا بهتر توانایی این را داشته باشید که طرف مقابل را تحت تاثیر قرار دهید.

یکی از بهترین شیوه های بهتر جذب افراد آن است که در وضع ظاهر ، نگرش ، حالات و حرکات ، ملزومات شخصی و گفتار خود تغییری پدید آوریم.

به نقش عوامل ناخودآگاه درون که در خرید مشتری مؤثر هستند ، واقف باشید. مشتری علاوه بر ضمیر خودآگاه تحت تأثیر ضمیر ناخود آگاه خود نیز قرار می گیرد و از آن طریق هم باید اطمینان پیدا کند که شما نمیخواهید جنسی را به او گران بفروشید.

مردم هیچگاه اهمیت نمی دهند که شما چقدر اطلاعات دارید ، مگر وقتی که متوجه بشوند که شما هوای آنها را دارید. برای این که مطمئن شوید تمامی حرکات شما به دل مشتری نشسته است پنج روش زیر را بکار گیرید.

 

خنده ملایم دائمی برای ارتباط با مشتری

فروشنده هایی که موفق هستند ، می دانند که خنده های آنان یکی از پر قدرت ترین سلاح های آنان می باشد.

بنابراین به منظور استفاده حداکثر از آن ، خود را به خوبی با آن وفق می دهند.

آنها در خنده متینی که بر لب دارند مهارت خاصی پیدا کرده اند. هیچگاه فوری نیشخند نزنید ، با این کار احساس درونی مشتری را مکدر خواهید کرد.

پرقدرت ترین سلاح های فروشندگان موفق

در عوض طوری با مشتری برخورد کنید که احساس کند خنده شما مخصوصا برای او می باشد. البته شما باید این موضوع را با یک مکث انجام دهید.  این یک از پرقدرت ترین سلاح های فروشندگان موفق است.

ابتدا برای یک لحظه صورت مشتری را مشاهده کنید ، بعد از آن مانند یک دوست قدیمی و با خنده ای بر لب در رابطه با اجناس مختلف با آن شخص رفتار کنید.

 

حتما بخوانید!
انواع گزارشات نیروهای فروش به مدیران ارشد باید چگونه باشد؟

کودک بزرگ

هر مشتری مانند یک کودک بزرگ در نظر فروشندگان می باشد و باید برای شناخت ویژگی ها و شخصیت او کارهایی را انجام داد.

هر کودکی دوست دارد او را با آغوش باز بپذیرید ، به سمت او بروید. به او احترام بگذارید ، در مقابل او بایستید و با او گفتگو کنید.

 

ارتباط چهره به چهره و بدون مانع یکی از پرقدرت ترین سلاح های فروشندگان موفق

هر گاه با مشتری صحبت می کنید ، بدن خود را به صورت کاملا باز و راحت نگه دارید. تلاش کنید بین شما و خریدار وسیله یا اسبابی که حالت مانع را ایجاد کند وجود نداشته باشد.

اجازه دهید تا مشتریان فاصله بین شما را انتخاب کنند ، اگر او یک قدم به سمت شما برداشت شما هم یک گام به عقب برندارید.

اگر شما یک قدم به سمت او برداشتید و او عقب رفت بیشتر جلو نروید ، به هر حال تعیین کننده فاصله مشتری است و چون او رئیس است در تمامی شرایط باید حواستان باشد که رئیس از راضی شما راضی است.

پرقدرت ترین سلاح های فروشندگان موفق

چشم های گیرا (نافذ)

زمانی که به چشم های یک نفر نگاه می کنید و سؤال می پرسید ، می توانید احساس او را درک کنید.

وقتی شما مشتاقانه به شخصی نگاه می کنید ، این نگاه ضربان قلب او را افزایش می دهد ، تحقیقات نشان می دهد وقتی زنها در حال فروش کالایی به زنهای دیگر و یا جنس مخالف هستند ، ارتباط چشمی باید در بیشترین حد خود باشد.

اما مردها باید کمی از شدت نگاه خود کم کنند ، تا مبادا مشتریان احساس ترس کنند.

مطالعات درباره ارتباط با مشتری نشان می دهد که داشتن یک نگاه عمیق، به شما اجازه می دهد که یک متفکر باهوش و با تمرکز حواس قوی باشید.

به طور کلی ، نگاه باید مؤدبانه ، مهربان و در عین حال محکم باشد تا علاوه بر برقراری فضایی دوستانه ، حاکی اعتماد به نفس برخاسته از صداقت گوینده باشد.

 

حتما بخوانید!
چگونه با همکاری تیمی به قله های موفقیت برسیم؟

محدود کردن اضطراب و بی قراری

تغییر در تنفس ، داغ شدن بدن ، عرق کردن ، خاراندن شانه و بینی یا سایر قسمت های بدن و دیگر علایم بالینی حاکی از اضطراب و بی قراری شاید در طرف مقابل این طور القاء کند که گوینده در کلام خود صداقت کافی را ندارد.

فروشندگان حرفه ای مستقیم به صورت خریدار نگاه می کنند ، هرگز دست خود را روی صورتشان نمی گذارند ، هنگامی که شانه هایشان خارش می گیرد به آن دست نمی زنند.

آنها هنگامی که نزد مشتری هستند ، همه چیز را تحمل میکنند چون می دانند که این حرکات درونی همراه با اضطراب ، برای تأثیر بر مشتری مهم است.
پرقدرت ترین سلاح های فروشندگان موفق

چهار اصل مهم زیر درباره پرقدرت ترین سلاح های فروشندگان موفق را جدی بگیرید:

با افرادی که می خواهید تحت نفوذ خود در آورید ، تبادل آرا و اندیشه کنید. اگر به این قضیه فکر کنید که مسائل را از دریچه چشم دیگران مشاهده کنید ، به راحتی می توانید آنها را مجبور کنید که کارهای مورد نظر شما را در پیش بگیرند.

قبل از ارتباط برقرار کردن با مشتری ، از خود سوال کنید که اگر به جای او بودم ، درباره این قضیه چه نظری داشتم؟ این مورد همان تکنیک همدلی می باشد.

در برخورد خود با دیگران از قانون (انسانیت) پیروی کنید. از خود سوال کنید: انسانی ترین شیوه برخورد با این مسأله چه می باشد؟ در کلیه کارهای خود نشان دهید که مردم برای شما مهم می باشند.

به موفقیت بیندیشید. در تمام کارهایی که انجام می دهید ، در فکر پیشرفت خود باشید. در هر کاری که انجام می دهید ، به معیارهای عالی فکر کنید.

فرصتی را به گفت و شنود با خود اختصاص دهید و قدرت ذهنی خارق العاده خود را مهار کنید. انزوای جهت مند ، نتیجه بخش است. با خودتان مذاکره و مشورت کنید.

نکات ذکر شده از پرقدرت ترین سلاح های فروشندگان موفق بود که با رعایت آن ها می توانید به یک فروشنده موفق تبدیل شوید.

 

مطلب قبلیحریم خصوصی والدین و فرزندان باید چگونه باشد ؟
مطلب بعدیفواید کلم از نظر طب اسلامی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید